XXXII Rajd Szkoły u Źródeł Wisły

W środę 11.10.2023 r. ruszyliśmy w góry na nasz coroczny Rajd „Szkoły u Źródeł Wisły”. Tym razem był to 32 Rajd, a wybraliśmy się na Trzy Kopce Wiślańskie. Wdrapaliśmy się trzema różami trasami, w zależności od wieku, a na szczycie czekały na nas Panie Kucharki ze smacznym gorącym bograczem. Nie obyło się bez przepytania rajdowiczów z podstawowej wiedzy o bezpieczeństwie na szlaku oraz informacji o miejscu, w którym się znaleźli.

Każdy w nagrodę za wysiłek fizyczny i wykazaną wiedzę zdobył pamiątkową naklejkę z hasłem tegorocznego rajdu.

To pierwsza część z obchodów szkolnego Rajdu. Druga część przewidziana na początek listopada to prezentacja „wiosek przeszłości lub przyszłości” wraz z konkursem międzyklasowym. Każda klasa wcieli się w rolę mieszkańców beskidzkiej wioski z przeszłości lub przyszłości. Zaprezentuje zawody, które mogły w tych wioskach istnieć, taniec lub hymn oraz być może poczęstuje obecnych wymyślonym daniem regionalnym swojej własnej wioski. Będzie się jeszcze sporo działo, a wszystko w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Nad Białką” projektu „Tradycja kontra nowoczesność”.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXXII Rajd Szkoły u Źródeł Wisły