Listopad z projektem „mPotęga”

W listopadzie kontynuowane były w naszej szkole mini konkursy „Matematyczne potyczki”, w trakcie których uczniowie klas 4-6 zmagali się z zadaniami wymagającymi spostrzegawczości, logicznego myślenia i sprawności rachunkowej. W tym miesiącu zostali również wyłonieni i nagrodzeni zwycięzcy październikowego konkursu „Mój pokój marzeń”. W połowie miesiąca rodzice naszych uczniów mieli okazję wziąć udział w prelekcji pt. „Jak pomóc dziecku uczyć się matematyki w domu”. Nauczyciel matematyki wraz z matką jednego z uczniów przedstawiali różne pomysły, metody i pomoce, które mogą ułatwić pracę z uczniem w domu. Naszą szkołę odwiedzili również specjalni goście – tym razem był to kucharz i cukiernik, którzy podczas zajęć z uczniami klas IV – VI opowiadali o swojej pracy oraz o wykorzystaniu matematyki w ich zawodzie. Następnie uczniowie sami stali się na chwilę cukiernikami i podczas warsztatów przeliczali jednostki, odmierzali składniki i dobrze się przy tym bawili. Zgodnie z harmonogramem w listopadzie odbyła się także kolejna lekcja interdyscyplinarna – tym razem na języku angielskim dzieci poznawały słownictwo związane z matematyką. W tym miesiącu odbywały się co tydzień także zajęcia FabLab i kółka matematycznego, które pozwalały uczniom poznawać nowe możliwości i zastosowania matematyki, np. podczas zabawy z pikselami, gdzie znalazła zastosowanie umiejętność odczytywania i zaznaczania punktów w układzie współrzędnych.

Sylwia Śliwka

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Listopad z projektem „mPotęga”