#Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

Projekt: Laboratoria przyszłości

logotyp laboratoria przyszłości

W ubiegłym roku szkolnym dzięki ministerialnemu projektowi „Laboratoria przyszłości” szkoły w naszym kraju otrzymały fundusze na zakup sprzętu technicznego. Nasza szkoła już od wielu lat posiadała większość tego co teraz każda szkoła musi posiadać, czyli drukaraki 3D, zestawy narzędzi, mikrokontrolery. W ramach projektu zakupiliśmy więc dodatkowo: hafciarkę komputerową oraz sprzęt audio-wideo.

W ramach tego projektu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w specjalnych zajęciach, na których te wszystkie urządzenia i maszyny są wykorzystywane. Wszystko po to by rozwijać zainteresowania, budzić kreatywność i poznawać współczesne techniki prototypowania.

Oprócz możliwości wykorzystania sprzętu na normalnych lekcjach odbywają się w naszej szkole 3 godziny zajęć w ramach projektu „laboratoria przyszłości”.

– poniedziałek godz. 14.30-15.30.

– worek godz. 12.30-13.30 i 15.30-16.30.

Już we wrześniu poznawaliśmy budowę hafciarki i jej zastosowanie. Drukowaliśmy na drukarkach 3D, a także znakowaliśmy długopisy i ołówki na ploterze laserowym. Wszystkie dzieci są zaproszone.

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

#Laboratoria Przyszłości w naszej szkole