Wyjazd uczniów klasy 8 do Oświęcimia

19 października kl. 8 pojechała zwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau – były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Uczniowie dowiedzieli się, jak tragiczne losy spotkały około 1,5 miliona ludzi – w jakich strasznych warunkach osoby te musiały nauczyć się funkcjonować, jak umierały – pozbawione godności, wygłodzone i wycieńczone, jak wiele istnień ludzkich zginęło w komorach gazowych.

Aby oddać hołd ofiarom, pod ścianą śmierci ósmoklasiści złożyli kwiaty i zapalili znicze.

To była wstrząsająca, ale bardzo wartościowa i pouczająca lekcja historii. Dzięki niej uczniowie mogli się przekonać, do czego prowadzi nienawiść i brak tolerancji. Oby młode pokolenie nigdy nie zapomniało o tej tragicznej historii, doceniło to, że żyje w wolnym kraju i zawsze dążyło do pokojowego rozwiązywania konfliktów.

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Wyjazd uczniów klasy 8 do Oświęcimia