Wyjazd do teatru i Książnicy Cieszyńskiej

11 kwietnia uczniowie klas III – VI pojechali wraz z wychowawczyniami do Cieszyna. Najpierw udaliśmy się na spektakl pt. „Chłopcy z placu Broni” do teatru im. Adama Mickiewicza. Przedstawienie było ciekawe i dynamiczne, a dużym atutem byli niewątpliwie występujący w nim aktorzy, znani uczniom z seriali telewizyjnych. Następnie udaliśmy się na warsztaty do Książnicy Cieszyńskiej, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji o początkach pisma i książek. Dowiedzieliśmy się, że na początku ludzie posługiwali się pismem obrazkowym, które zachowało się do dziś na przykład na ścianach jaskiń. Później pisano też na drewnianych deskach, wosku i glinie. Zwieńczeniem warsztatów były próby pisania pismem klinowym na tabliczkach glinianych. Większość uczniów poradziła sobie z tym świetnie. Na koniec uczniowie wzięli udział w quizie utrwalającym zdobytą podczas warsztatów wiedzę.

Wyjazd możemy zaliczyć do udanych. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tej miłej wycieczki.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Wyjazd do teatru i Książnicy Cieszyńskiej