Warsztaty w gospodarstwie agroturystycznym

18 września uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach w Gospodarstwie Agroturystycznym – Zagrodzie Edukacyjnej U Źródeł w Wiśle. Rankiem wyruszyliśmy Ciuchcią Martusia z Czarnego do Głębiec. Pogoda dopisywała, humory także. Pełni zapału i chęci do zdobywania wiedzy o naszym regionie dotarliśmy do p. Anety Nogowczyk, która w ciekawy sposób przedstawiła zwierzęta żyjące w gospodarstwie, a także zapoznała nas z czynnościami i obrządkiem przy nich. Zdobyliśmy wiedzę o roślinach, które mają zdrowotny wpływ na nasz organizm, ostatecznie uczyliśmy się także mieszania ziół i robienia słynnej herbaty ze zielin. Mieliśmy okazję spacerować po gospodarstwie, podziwiać piękno przyrody i cieszyć wzrok zielenią, szumiącym potokiem. Dodatkowo czekała na nas niespodzianka – pyszny poczęstunek, a potem jeszcze zabawy na pięknie położonym placu zabaw. Wspaniale spędziliśmy tu czas – za co jeszcze raz gospodarzom bardzo dziękujemy.

Zajęcia w Zagrodzie Edukacyjnej u Źródeł w Wiśle były dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Warsztaty w gospodarstwie agroturystycznym