Spotkanie z poetą

W piątek 29 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Pana Pawła Gołucha ze Skoczowa. Pan Paweł rymuje dla dzieci. Były to niezwykłe zajęcia literacko- biblioteczne dla naszych młodszych uczniów. Autor tekstów wierszy i piosenek w ciekawy i żartobliwy sposób przedstawił budowę wierszy, pokazał w nich rymy i rytmy oraz podział na wersy i sylaby. Uświadomił dzieciom, jak długa jest droga od rękopisu po książkę. Używając rekwizytów w wierszowanej i humorustycznej formie zwrócił uwagę, jak ważna jest współpraca ludzi różnych zawodów. Mieliśmy świetną zabawę, tym bardziej, że Pan Paweł z lekkością pisze wiersze, które wpadają w ucho. Nasz gość to człowiek orkiestra: jest ojcem (zaczął rymować dla syna), poetą (wydał dwie rymowane książki dla dzieci), autorem tekstów piosenek, gra na gitarze i śpiewa, jest programistą, tworzy gry edukacyjne dla dzieci, a przede wszystkim jest bardzo sympatycznym człowiekiem, który ma świetny kontakt z dziećmi. Bardzo dziękujemy i gorąco polecamy!!!

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Spotkanie z poetą