Przegląd Piosenki Ekologicznej

21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi już po raz szesnasty został zorganizowany Przegląd Piosenki Ekologicznej, w którym brali udział uczniowie z trzech wiślańskich szkół podstawowych – z Jawornika (chórek uczniów przygotowanych do występu przez Elżbietę Panek), Głębiec (uczniowie przygotowani przez Agnieszkę Pliszczyńską) oraz Czarnego (zespół pod kierunkiem Elżbiety Szajtauer).

Wszyscy uczestnicy Przeglądu Piosenki Ekologicznej otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta. W tym roku były to książki o tematyce przyrodniczej oraz rośliny doniczkowe. Podczas imprezy oprócz występów dzieci można było obejrzeć także scenkę ekologiczną pt. „Dzień Młodego Ekologa” przygotowaną przez uczniów z Czarnego pod kierunkiem Michaliny Szalbót. Następnie Państwo Monika i Marcin Guniowie przybliżyli zebranym tematykę związaną z opieką nad psami i zaprezentowali berneńskie psy pasterskie ze swojej hodowli. Podobną tematykę poruszyli także przedstawiciele schroniska „Azyl” w Cieszynie, którzy przybyli do Czarnego, aby podziękować za udział SP2 w zbiórce dla schroniska. W tym dniu Szkolne Koło Towarzystwa Obrony Zwierząt „Anioły ze szkoły” przekazało bowiem schronisku dary zebrane podczas IV edycji akcji „Miska do schroniska” w postaci 50 kg karmy dla psów i kotów. Podczas przeglądu Towarzystwo Obrony Zwierząt „Anioły ze szkoły” ogłosiło także kolejną akcję pt. „Pomagamy jeżom Pana Jerzego”. Celem akcji jest zbiórka szarych gazet dla Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Kłodzku, które wykorzystywane są jako wyściółka klatek i domków dla jeży przebywających w tym miejscu. Prowadzący ośrodek, Pan Jerzy, potrzebuje miesięcznie około 8 000 stron gazet dla swoich 33 podopiecznych. Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich mieszkańców Wisły. Gazety można przynosić do końca czerwca do SP2.

 

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Przegląd Piosenki Ekologicznej