Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

30 września naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Uroczystość ta odbyła się popołudniem w gronie dzieci, ich rodziców, Pani Dyrektor Elżbiety Szajtauer, fotografa Szymona Brodackiego oraz wychowawczyni klasy – Aleksandry Michalik. Pozostali goście, jak drugoklasiści oraz reprezentanci samorządu szkolnego byli z nami „wirtualnie” dzięki przygotowanym na tę okazję nagraniom.

Choć w nietypowej odsłonie, pasowanie i tak było powodem wielkiej radości nie tylko bohaterów tego spotkania, ale także rodziców. Zaproszeni obejrzeli przygotowane występy muzyczne uczniów klasy 8, a także życzenia i szkolne wskazówki przewodniczącego szkoły – Jakuba Wituckiego oraz kolegów i koleżanek z II klasy. Następnie wszyscy wysłuchali piosenki „I Ty możesz zostać z nami” w wykonaniu zdolnych uczniów i uczennic I klasy. Rodzice byli również świadkami  niezwykłych umiejętności akrobatycznych, takich jak „gwiazdy” czy przechodzenie pod chustą. Po tych pokazach dowództwo przejęła Pani Dyrektor, która dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów. Tuż po tym doniosłym wydarzeniu dzieci zostały obdarowane tradycyjnymi „rożkami obfitości” oraz dyplomami. Nie mogło się także obyć bez sesji zdjęciowej.

Jednak na tym uroczystość się nie skończyła, bo o wspaniałą atmosferę i poczęstunek zadbali wyjątkowi Rodzice. Tak więc w kameralnym gronie cieszyliśmy się z tego święta, kosztując przygotowanych smakołyków i świętując ten szczególny dzień.

Cieszymy się, że od tamtego dnia społeczność uczniowska SP2 w Wiśle Czarnem wzbogaciła się o kolejne dzieci, które chcą odkrywać tajniki wiedzy, zdobywać umiejętności, twórczo działać i rozwijać swój potencjał. Ten dzień zostanie w naszej pamięci na długo!

wychowawczyni klasy I – Aleksandra Michalik

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów