Nasze konkursowe wyjazdy do Rybnika

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły dwa razy wyjeżdżali na konkursy do Rybnika.
Za pierwszym razem braliśmy udział w Przeglądzie Zespołów Teatralnych ,,Scenka” wystawiając przedstawienie regionalne pt.  ,,Zoziyraczki u Cieślarów”. Naszym głównym rekwizytem była kołyska, która od początku sprawiała same problemy. Najpierw nie mieściła się do busika, którym jechaliśmy. Po wielu nieudanych  próbach ,, wepchnięcia” jej od przodu i od tyłu straciliśmy już nadzieję na zabranie jej ze sobą. Ale jak odbędą się zoziyraczki bez kolybki?  W końcu jednak  pan kierowca z pomocą niezastąpionego pana woźnego Ludwika, ułożyli ją na honorowym pierwszym siedzeniu, na dodatek przypinając ją pasami!  To jednak nie był koniec  kłopotów z  tym rekwizytem. Po przyjeździe musieliśmy pokonać dużą odległość taszcząc ciężką kołyskę, ,,wkład” do kołyski czyli lalkę, kartonowy piec, drewno do pieca i kilka koszyków. Nasza grupa wyglądała bardzo zabawnie:  ubrani w regionalne stroje z całym tym majdanem, prawie biegiem, z powodu deszczu,  pokonywaliśmy  dystans do wejścia głównego. Zwróciliśmy uwagę kilku starszych panów, którzy widząc nasze kłopoty zaoferowali swoją pomoc i zanieśli naszą kołyskę krętymi i długimi korytarzami do pokoju przygotowań. Na sam koniec, tuż  przed wyjściem na scenę kołyska utknęła nam w wąskim korytarzyku na klatce schodowej. Utknęła ,,na amen” , ani wprzód ani w tył.
A jednak i tym razem się udało, przedstawienie poszło gładko z kołyską w roli głównej. Mamy też nadzieję,że wszystkim udało się choć częściowo zrozumieć naszą piękną gwarę !
Wszystkie te przygody z kołyską przeżyli aktorzy ze starszych klas, czyli Marianna Pękała, Sara Bujok, Rachela Kocima, Kasia Cieślar, Zbyszek Michalik, Krzyś Czernecki oraz Piotrek Wantulok, a także ich opiekunki Alicja Pieszka i Marta Procner. Takie przygody przeżywa się tylko w szkole- ,,za wszystko inne zapłacisz kartą” !
Następny konkurs, ,, Ratujemy i Uczymy Ratować”  dotyczył  klas młodszych  i był związany z programem pierwszej pomocy realizowanym w naszej szkole. Klasa trzecia zakwalifikowała się do półfinałów, jako jedna z ośmiu szkół województwa śląskiego. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu słów i melodii piosenki o tematyce dotyczącej  ratowania  życia i zaprezentowaniu jej.  Autorką słów była Pani Barbara Stefańska, zaś muzykę napisała Pani dyrektor  Elżbieta Szajtauer. Instrumentalnie  wspierały  nas starsze  koleżanki – Rachela Kocima na flecie oraz Alinka Giza na grzechotkach. Solistą był Mikołaj Giza – gościnnie z klasy II.
Z czynności ratowniczych przygotowała uczniów Marta Procner.
Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje programy, które były na wysokim poziomie. Ku naszemu wielkiemu rozczarowaniu organizatorzy, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zrezygnowali z drugiej części konkursu – sprawnościowo – ratowniczej. Wszyscy uczestnicy w nagrodę  otrzymali piękne albumy o dzikich zwierzętach, a cała grupa pamiątkowy dyplom. Zostaliśmy także poczęstowani małą przekąską. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu.

Marta Procner

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Nasze konkursowe wyjazdy do Rybnika