Mała książka – wielki człowiek

4 listopada uczniowie klasy pierwszej otrzymali podczas pobytu w szkolnej bibliotece wyprawki czytelnicze w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

W tym roku odbiorcami kampanii są dzieci, które już samodzielnie sięgają po książki i próbują swoich sił w czytaniu. W skład pakietu przekazanego dzieciom wchodzi książka pt. „Pierwsze abecadło”, a także broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, są kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Dzięki temu projekt ten jest całkowicie darmowy dla wszystkich pierwszoklasistów.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Mała książka – wielki człowiek