Kuchenne rewelacje w Czarnem

W naszej szkole realizowany jest projekt „Kuchenne rewelacje w Czarnem”. Jest to projekt w programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej u nas realizowany dzięki Stowarzyszeniu Wspierającemu Rozwój Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Wiśle „Nad Białką”. Staramy się brać udział w tym programie co roku (od 2011 roku), by pozyskiwać fundusze na rozwój bazy naszej placówki, czy też na ciekawe zajęcia dla dzieci i dorosłych. Dzięki temu w ostatnich latach zakupiliśmy na przykład ukulele, ksylofon, wierzbę do wykonania wioski indiańskiej i wiele innych pomocy.

W tym roku w ramach projektu będziemy prowadzić zajęcia kulinarne dla uczniów, ale także dla dorosłych, spotkania z kucharzami, cukiernikami, dietetykami, przed szkołą zostanie wybudowana kuchnia błotna z wyposażeniem, pojawi się także piaskownica. Na realizację projektu otrzymaliśmy maksymalną kwotę dofinansowania 6000 złotych.

Pierwsze prace mamy już za sobą – przygotowane i pomalowane zostały elementy kuchni błotnej i piaskownicy. Z uczniami rozmawiamy na temat zdrowego stylu życia i odżywiania. Wykonywane są prace plastyczne, na których uczniowie malują swoje ulubione dania. Przed nami rajd szkoły, w którym chcemy przedstawić dania różnych stron świata. Dominować w tym dniu będzie barszcz ukraiński, ale to tylko jedna z niespodzianek…

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Kuchenne rewelacje w Czarnem