Gra o życie

30 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Gra o życie” dla uczniów klas 6 – 8. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Zdrowia z inicjatywy wiślańskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy współpracy z Urzędem Miejskim. Całość miała formę gry, w której uczestnicy zdobywali punkty na 8 różnych stanowiskach. Podczas zajęć poruszana była tematyka zdrowych relacji, aktywności fizycznej, samokontroli, właściwego odżywiania, czystego powietrza i wody, bezpiecznego odpoczynku oraz właściwego korzystania ze światła słonecznego. Zajęcia zostały poprzedzone krótką prelekcją, z której uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach dla naszego mózgu płynących z dzisiejszego stylu życia nastolatka. Aktywności podejmowane na poszczególnych stanowiskach były bardzo różnorodne i intrygujące. Uczniowie wykonywali zajęcia wymagające zręczności, wysiłku fizycznego lub chwili głębszej refleksji. Na planszach przy każdym stanowisku zostały wypisane zagrożenia oraz formy obrony przed nimi. Następnie na stacjach uczestnicy mogli podjąć dodatkowo punktowane działania. Dzięki przejściu wszystkich stacji uczestnicy zdobywali praktyczną wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia. Na zakończenie prowadzący apelowali do młodzieży o zmianę stylu życia. Każdy samodzielnie podejmował decyzję, czy chce „włączyć rzeczywistość”, a następnie publicznie deklarował swoją decyzję, naciskając odpowiedni przycisk. Zajęcia miały na celu uświadomić młodym ludziom, że życie ma sens i należy je szanować, aby cieszyć się nim jak najdłużej. Z rozmów przeprowadzonych z uczniami możemy wywnioskować, że program został przyjęty bardzo pozytywnie, uczniowie deklarowali, że dowiedzieli się ciekawych i ważnych rzeczy, mamy więc nadzieję, że wywrze on pozytywny wpływ na ich życie.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Gra o życie