Dzień Sportów Zimowych

Ostatniego dnia przed feriami odbył się w naszej szkole Dzień Sportów Zimowych, który został zorganizowany dla uczniów klas 1 – 4 oraz grupy przedszkolaków przez panią Justynę Brańkę. Impreza rozpoczęła się o godzinie 8:00, kiedy to do młodszych klas udali się uczniowie klasy 4, aby przedstawić swoje prelekcje na temat bezpiecznych zabaw na śniegu. Młodsi z zaciekawieniem słuchali swoich starszych kolegów. Po prelekcji wszyscy wyszli na podwórko. Pierwsza grupa: klasa 3 i 4 udała się na boisko, gdzie wcześniej przygotowane zostały różne konkurencje, m.in. tor przeszkód, szukanie klocków w śniegu, przeciąganie liny, wyścigi na sankach czy rzuty do celu śnieżkami. W tym czasie młodsze dzieci z klas 1 i 2 zjeżdżali na „jabłuszkach” na górce niedaleko szkoły. Potem nastąpiła zamiana, by każdy mógł spróbować swoich sił w zawodach i swobodnie się pobawić… Konkurencje na śniegu nie były wcale łatwe, ale wszyscy dawali z siebie 100%, a i śmiechu było niemało. Rumieńce na twarzach dzieci były długo widoczne. Najmłodsza zaś grupa przedszkolaków miała osobno przygotowany tor przeszkód, na którym świetnie sobie radzili. Zabawy z przedszkolakami przygotowały i poprowadziły uczennice z klasy 7: Gabrysia i Lidka. Po zakończeniu programu sportowego i podsumowaniu punktów, wszystkim uczniom zostały wręczone złote medale!

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Sportów Zimowych