Dzień Patrona

22 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy, jak co roku, Dzień Patrona. Każda klasa pod okiem wychowawcy, realizowała jakieś zadanie. O 11.00 odbył się apel podsumowujący.

Na początek sylwetkę Adama Mickiewicza przybliżyła wszystkim klasa druga, która narysowała portret naszego wieszcza i przygotowała różne ciekawostki na jego temat. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły inscenizację Przyjaciół. Ten sam utwór wykorzystała klasa piąta, która przetłumaczyła go na wiślańską gwarę. Scenki do kolejnych bajek naszego patrona zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej (Lis i kozioł) oraz trzeciej (Żaby i ich króle). Klasa czwarta przedstawiła jedną z sentencji naszego wieszcza, a szósta zrobiła ilustrację do fragmentu Pana Tadeusza.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Patrona było zaprezentowanie przez uczniów kl. siódmej i ósmej poloneza – polskiego tańca narodowego, o którym wspomniał w swojej epopei Adam Mickiewicz. Występ tak spodobał się publiczności, że siódmo- i ósmoklasiści zatańczyli ponownie, porywając na parkiet innych uczniów, a nawet nauczycieli.

W doskonałych nastrojach zakończyliśmy obchody Dnia Patrona. Wszyscy mogli się udać do domów na zasłużony odpoczynek.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Patrona