Dzień Patrona

W poniedziałek 21 marca obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość została przeniesiona z grudnia, ponieważ wówczas odbywały się zajęcia w trybie zdalnym.

W tym roku główną metodą pracy podczas obchodów był przekład intersemiotyczny. Przed rozpoczęciem zajęć każda klasa otrzymała jakieś zadanie do zrealizowania i pracowała nad nim pod okiem wychowawcy lub innego nauczyciela.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały wielki portret Adama Mickiewicza. Najmłodsi uczniowie szkoły pracowali z tekstem wiersza „Przyjaciele”. Klasa pierwsza stworzyła na jego podstawie komiks, a druga odegrała scenkę, do której zrobiła własną scenografię. Uczniowie klasy trzeciej zaśpiewali piosenkę „Niepewność” Marka Grechuty, do której wykorzystano tekst napisany przez Adama Mickiewicza. Dzieci wymyśliły także układ choreograficzny ilustrujący treść utworu.

Klasa czwarta przygotowała prezentację o życiu i twórczości naszego wieszcza. Uczniowie klasy piątej i szóstej wspólnie odegrali scenkę na podstawie ballady „Powrót taty”. Siódmoklasiści natomiast stworzyli improwizowany spektakl na podstawie scenariusza do drugiej części „Dziadów”.

W związku z pandemią uczniowie nie mogli w sposób tradycyjny (podczas apelu) zaprezentować efektów swojej pracy. Dlatego klasa ósma nagrała występy i prace plastyczne wszystkich uczniów. Ósmoklasiści zajęli się także montażem materiału i zadbali o oprawę filmu – dobierali tło do występów, a także zrobili wprowadzenie i zakończenie, recytując inwokację z „Pana Tadeusza”. Filmik można obejrzeć na naszym szkolnym facebooku.

Sylwia Krzok

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Patrona