Dzień Patrona 2022

Jak co roku, w ostatnim dniu przed świąteczną przerwą zimową obchodzimy święto szkoły – Dzień Patrona – Adama Mickiewicza. Jednak w tym roku dzień ten świętowaliśmy podwójnie, ponieważ na ten dzień przypadło także zakończenie projektu „Kuchenne Rewelacje w SP2”, który realizowany był w naszej szkole w pierwszym półroczu nauki.

Tym razem każda klasa miała do przygotowania zadanie, które oczywiście związane było z naszym patronem. Wszystkie klasy przypomniały sobie wybrane – najważniejsze dzieła Mickiewicza. Grupa przedszkolna pracowała nad ilustracjami do wiersza „Lis i Kozioł”, klasy I, II i III przygotowywały pejzaże do fragmentów opisu przyrody w „Panu Tadeuszu”, klasa 4 pięknie udekorowała ciasteczka znaną sentencją poety: „Miej serce i patrzaj w serce”. Piątoklasiści pracowali nad komiksem do wiersza „Pani Twardowska”, a uczniowie klasy 6 i 7 – wczuli się w rolę pisarzy i sami napisali wiersz upamiętniający naszego patrona. Klasa 8 z kolei uświadomiła nam, że „Inwokacji” można uczyć się na różne sposoby – słynny utwór zarapowali . Po zaprezentowaniu prac – wszyscy udali się do klas, aby resztę czasu w szkole spędzić na wspólnym świętowaniu nadchodzących Świąt. Były świąteczne prezenty, ciasteczka i wspólne kolędowanie. Nie zabrakło życzeń i miłych słów.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień Patrona 2022