Dzień otwarty szkoły

16 marca odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Trwał on już od samego rana, ponieważ rodzice mogli przyjść na lekcje, by obserwować swoje dzieci podczas zajęć szkolnych. Natomiast po południu odbyła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście – rodzice naszych obecnych i przyszłych uczniów, a także dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Wiśle Sylwester Foltyn, przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski, przedstawiciel Nadleśnictwa Wisła Piotr Dudzik oraz radni naszego miasta Alicja Pilch i Zdzisław Pilch.

Po przywitaniu gości przez dyrektor Elżbietę Szajtauer odbyły się występy dzieci. Program artystyczny przedstawiony przez uczniów był urozmaicony: były tańce, śpiew, gra na instrumentach oraz wiersze. Utwory muzyczne wykonywali także uczniowie uczęszczający do Społecznego Ogniska Muzycznego, które działa w SP2, a cały program był przeplatany występami dziewczyn z kółka tanecznego XDance. Po występach dzieci została przedstawiona prezentacja multimedialna, która unaoczniła zebranym, jak wiele dzieje się w szkole, jakie są jej atuty oraz osiągnięcia. Następnie dyrektor Elżbieta Szajtauer zapoznała zebranych z planami na przyszłość. Poinformowała, że już w czerwcu rozpocznie się budowa nowych boisk wokół szkoły, odbędzie się także remont pomieszczeń byłej kotłowni i zaadoptowanie ich na świetlicę środowiskową, która będzie miejscem spotkań i rozwijania zainteresowań przede wszystkim dla mieszkańców Czarnego, ale nie tylko. W pomieszczeniach tych zostanie urządzone między innymi laboratorium młodego technika FabLab. Na koniec dyrektor MZEAS przekazał informacje dotyczące rekrutacji. Całe spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń zdrowych i spokojnych świąt wielkanocnych, a osoby zainteresowane udały się na zwiedzanie szkoły.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Dzień otwarty szkoły