Poznaj Polskę – ministerialne dofinansowanie

Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. „Poznaj Polskę” to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Nasza szkoła złożyła jeden wniosek, który przeszedł pozytywną weryfikację. Dzięki temu uczniowie klas I – III w środę 3.11.2021 pojadą na wycieczkę do Pszczyny, gdzie zwiedzą Zespół Zamkowo-Parkowy oraz Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Koszt całkowity wycieczki to 3089 zł, z czego 2471,20 zł to kwota wsparcia uzyskanego w ramach programu „Poznaj Polskę”, a 617,80 zł to wkład własny sfinansowany przez gminę Wisła.