Z poprawną polszczyzną na co dzień

W tym roku szkolnym do ogólnopolskiego konkursu polonistycznego “Z poprawną polszczyzną na co dzień” zgłosiło się 12 uczniów z klas III – VI. Wyniki testu okazały się pomyślne aż dla 5 uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu. Są to: Mikołaj Giza z klasy III, Kinga Cieślar, Wiktoria Martynek i Magdalena Stefańska z klasy IV oraz Katarzyna Cieślar z klasy VI. 15 stycznia rozwiązywali oni zadanie konkursowe, które tym razem polegało na wykonaniu korekty tekstu. Teraz czekamy na wyniki drugiego etapu, które zostaną opublikowane na początku marca i trzymamy kciuki, aby nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału. Uczniów przygotowały: mgr Joanna Kaniewska (pierwszy etap, kl. IV) oraz Alicja Pieszka (pierwszy etap, kl. III, V i VI oraz drugi etap).

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Z poprawną polszczyzną na co dzień