XXVIII Wieczór Kolęd

15.01.2023 roku w naszej szkole odbył się po dwuletniej przerwie tradycyjny Ekumeniczny Wieczór Kolęd. O godzinie 14:30 sala wypełniła się po brzegi. Jest nam niezmiernie miło, że w tym dniu mogliśmy gościć pana Janusza Podżorskiego – przewodniczącego Rady Miasta Wisła, panie radne – Barbarę Kędzior i Alicję Pilch, przedstawicieli OSP w Wiśle Czarnem, członków zaproszonych zespołów wraz z dyrygentkami, rodziny naszych uczniów, absolwentów naszej szkoły, mieszkańców Czarnego oraz wielu sympatyków naszej placówki.

W tym roku wystąpiły dwa zaproszone zespoły: CDN z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Istebnej pod kierunkiem Sylwii Śliwki oraz ponadwyznaniowy i międzyparafialny Zespół RAZEM prowadzony przez Małgorzatę Rymorz. Obie grupy muzyczne wprawiły zebranych w miły, świąteczny i refleksyjny nastrój. Po występach gości swój repertuar zaprezentował również zespół pracowników szkoły, który przygotował dwie pieśni specjalnie na tę okoliczność. Występy zaproszonych gości były przeplatane wspólnym kolędowaniem.

Po części kolędowej wystąpili uczniowie z klasy ósmej, siódmej i piątej w scence regionalnej pt. „Na Przyłogach bydzie wiesieli”. Humorystyczne przedstawienie w wiślańskiej gwarze rozbawiło publiczność niemal do łez. Wszyscy byli pod wrażeniem, jak dużo tekstu na pamięć nauczyli się nasi zdolni uczniowie.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez Radę Rodziców na poczęstunek: pyszne ciasta, kolorowe kanapki oraz kawę i herbatę. W miłej atmosferze spędzono resztę popołudnia.

Wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie mogliśmy powrócić do naszej tradycji i już po raz XXVIII zorganizować Wieczór Kolęd dla wszystkich członków naszej lokalnej społeczności.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXVIII Wieczór Kolęd