XXVIII Rajd Szkoły u Źródeł Wisły

20 września uczniowie klas I – VIII wraz z wychowawcami ruszyli na górskie szlaki, by wziąć udział w tradycyjnym rajdzie turystycznym. W tym roku impreza była częścią realizowanego w naszej szkole przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Szkoły Podstawowej nr 2 „Nad Białką” projektu „Sportem po oczach”, który jest już ósmym projektem prowadzonym w naszej szkole w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Meta rajdu została ustanowiona na Rastocznem, a uczniowie zdobywali ten szczyt w dwóch grupach. Starsi wyruszyli spod szkoły doliną Białej Wisełki na Równe, gdzie poznali historię działającej tam niegdyś szkoły podstawowej. Później udali się w dalszą drogę stokówką, która doprowadziła całą grupę do celu. Młodsze dzieci z kolei podróżowały doliną Białej Wisełki na wozie i tylko fragment szlaku pokonały na własnych nogach, tak by trasa nie przerosła ich możliwości. Obie grupy spotkały się na mecie, gdzie na wszystkich czekał posiłek – gorąca herbata, kiełbaski z grilla, drożdżówki i owoce. Po posiłku dzieci miały czas na zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Po podsumowaniu rajdu wszyscy udali się w drogę powrotną. Cieszymy się, że w tym roku odbył się już 28 rajd szkolny, podczas którego dzieci mogły poznawać swoją okolicę, spędzać czas na łonie przyrody i dobrze się bawić w gronie rówieśników.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXVIII Rajd Szkoły u Źródeł Wisły