XXVII Rajd Szkoły u Źródeł Wisły

Dzień 20 września wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem zamiast w ławkach spędzili na górskich szlakach. Aby tradycji stało się za dość tego dnia odbył się już po raz 27 pieszy rajd, który w tym roku miał metę na Stecówce. Tegoroczna impreza była szczególnie udana, ponieważ pogoda ze wszech miar nam dopisała. Po zdobyciu szczytu Stecówki skorzystaliśmy z gościnności gospodarstwa agroturystycznego pani Krystyny Kukuczki. Wszyscy uczniowie po trudach wędrówki mogli się zrelaksować na przestronnej polanie, gdzie nasza kuchnia wydawała posiłek w formie kiełbaski z grilla, herbaty i drożdżówki. Kiedy wszyscy już się posilili i zregenerowali, nadszedł czas na integrację. Uczestnicy rajdu uformowali duże koło i przy akompaniamencie gitary odśpiewali kilka piosenek o tematyce turystycznej. Następnie odpowiedzieli na szereg pytań sprawdzających wiedzę z zakresu turystyki. Potem pani dyrektor poinformowała zebranych, że na 20 września przypada Dzień Przedszkolaka, więc, aby szczególnie uhonorować najmłodszych uczestników rajdu, uczniowie klas starszych mieli za zadanie przygotować dla nich okrzyk, układ choreograficzny oraz życzenia. Z wszystkich zadań uczniowie wywiązali się bardzo dobrze, ku wielkiej radości maluchów. Po tym punkcie programu rajd dobiegł końca, opuściliśmy więc przyjazną polanę na Stecówce i udaliśmy się w drogę powrotną do domów. Był to bardzo przyjemnie spędzony czas i cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z ostatnich letnich promieni słońca i błękitnego nieba w tak miłych okolicznościach przyrody.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXVII Rajd Szkoły u Źródeł Wisły