XXVI Wieczór Kolęd

6 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem odbył się już po raz dwudziesty szósty Ekumeniczny Wieczór Kolęd. W tym dniu do naszej szkoły przybyli liczni goście – mieszkańcy Wisły, rodzice uczniów, uczniowie oraz absolwenci, a także przyjaciele szkoły. Cieszymy się, że mogliśmy gościć również sekretarza miasta Sylwestra Foltyna wraz z rodziną.

Jak co roku na koncert przybyły też zespoły, które umilały czas zebranym. Tym razem swój repertuar zaprezentował Zespół Regionalny „Mała Wisła” pod kierunkiem Marii Czyż z towarzyszeniem kapeli Wisła pod kierunkiem Joanny Kłósko, oraz Wiślański Zespół Kameralny pod batutą Agnieszki Szarzec. Występy gości były przeplatane wspólnymi kolędami. Na koniec wystąpili gospodarze – najpierw nauczyciele i uczniowie wykonali trzy kolędy przy akompaniamencie uczestników warsztatów nauki gry na ukulele, które odbywały się jesienią w świetlicy ogólnodostępnej C.Z.A.S., a nastepnie została zaprezentowana scenka regionalna pt. „Szpyrki”, w której wystąpili uczniowie z klasy IV, V, VI i VII. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Tegoroczny Wieczór Kolęd rozpoczął cykl imprez jubileuszowych SP nr 2, która w tym roku obchodzi 50. rocznicę istnienia.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXVI Wieczór Kolęd