XXIV Rajd Szkoły u Źródeł Wisły

W naszej szkole zawsze na początku roku szkolnego odbywa się pieszy rajd turystyczny dla wszystkich uczniów. W tym roku impreza ta została przygotowana przez mgr Martę Procner i odbyła się 19 września już po raz 24. Tym razem meta naszego rajdu znajdowała się pod wałem zapory w Wiśle Czarnem, na terenie Nadleśnictwa Wisła. W tym dniu najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II wyruszyły ze szkoły trasą prowadzącą wokół zapory, dzieci z klasy IV i V na metę dotarły przez Cieńków, natomiast najstarsi uczniowie wyjechali spod szkoły ciuchcią „Martusia” na przełęcz Szarcula, skąd przez Kozińce zeszli na Nową Osadę, a następnie przeszli na wał zapory. W tym miejscu wszyscy uczestnicy rajdu spotkani się z panem Pawłem Kurkiem – kierownikiem zapory, który w dwóch turach oprowadził dzieci po wnętrzu wału oraz opowiedział o funkcjonowaniu zbiornika. Było to dla wszystkich bardzo ciekawe doświadczenie. Następnie klasy zameldowały się na mecie, gdzie już czekały przygotowane dla wszystkich kiełbaski z grilla oraz herbata. Po posiłku dzieci mogły skorzystać z zabaw ruchowych przygotowanych przez mgr Justynę Brańkę. Na zakończenie każda klasa zaprezentowała swój proporczyk oraz okrzyk, a także odpowiedziała na pytania z zakresu turystyki. Na tym rajd się zakończył. Imprezę należy zaliczyć do udanych, ponieważ pogoda była słoneczna i mogliśmy skorzystać z rekreacji na świeżym powietrzu oraz podziwiać piękno naszej okolicy. Mamy nadzieję, że za rok nasz jubileuszowy rajd odbędzie się w równie sprzyjających okolicznościach.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXIV Rajd Szkoły u Źródeł Wisły