XXI recytatorski konkurs gwarowy „Latosi pogwarki w Białce”

3 i 8 marca w naszej szkole odbywał się XXI konkurs gwarowy „Latosi Pogwarki w Białce”. Mimo utrudnień związanych z pandemią, przystąpiło do niego aż 18 uczniów z klas 0-6. Uczestnicy prezentowali się indywidualnie przed dwuosobowym jury, w skład którego wchodziły organizatorki konkursu – Alicja Pieszka i Sylwia Krzok.

Po wysłuchaniu wszystkich występów jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce zajęła Alicja Forias z kl. 3, która recytowała wiersz autorstwa Pawła Szturca pt. “Szkubaczki”, drugie – Wiktoria Madzia z kl. 6 za wiersz Pawła Cieślara pt. “Garce po starce” a trzecie ex aequo – Daniel Pilch z kl. 2 za wiersz “Downe Święta” Ireny Branc oraz Adam Pilch z kl. 3 który przygotował wiersz pt. “Fujawica” również autorstwa Ireny Branc. W tym roku poziom występów był bardzo wyrównany, o czym świadczą wyróżnienia przyznane aż siedmiu uczestnikom. Wyróżnienia zdobyli: Krzysztof Cieślar (za wiersz “Zmierzło zima” I. Branc), Marianna Pilch (“Pastyrze” I. Branc), Andrzej Raszka (“Gazdówka” Zuzanny Bujok) i Anna Szarzec (“Pastyreczka” I. Branc) – wszyscy z oddziału przedszkolnego, Amelia Kuś z kl. 3 (“Kurno chałpa” Pawła Szturca), Zuzanna Pilch z kl. 4 (“Moja miłość” Władysławy Maryniok-Cieślarowej) oraz Jonasz Cieślar z kl. 6 (“Twardo mowa starzików” I. Branc).

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W związku z tym, że konkurs w tym roku musiał odbyć się bez udziału publiczności, występy laureatów i osób wyróżnionych zostały nagrane po ogłoszeniu wyników, dzięki czemu występy uczniów można obejrzeć na szkolnym kanale YouTube dostępnym pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=gRB1SMxyHZk

Sylwia Krzok

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXI recytatorski konkurs gwarowy „Latosi pogwarki w Białce”