XXI Rajd Szkoły u Źródeł Wisły

Dzień Edukacji Narodowej 14 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem obchodziliśmy w nietypowy sposób – odbył się bowiem tradycyjny XXXI Rajd Szkoły u Źródeł Wisły. Rajd, podobnie jak w zeszłym roku zorganizowany został w ramach prowadzonego projektu w programie #PolskoAmerykańskiejFundacjiWolności, realizowanego przez #AkademięRozwojuFilantropiiwPolsce i #StowarzyszenieCieszyńskiejMłodzieżyTwórczej (u nas realizowany dzięki Stowarzyszeniu Wspierającemu Rozwój Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Wiśle „Nad Białką”). Naczelnym tematem rajdu były kuchnie świata.

Niektórzy z nas już wczesnym rankiem wyruszyli na szlaki, by na godz. 11.00 stawić się na mecie rajdu, a metą było nasze boisko szkolne, na którym mogliśmy prezentować stroje, proporczyki, piosenki, wiersze, czy też tańce wybranego przez siebie kraju. Każda klasa musiała także przedstawić wykonanie charakterystycznej dla danego państwa potrawy. Świetnie się bawiliśmy, chociaż pogoda w połowie prezentacji zmusiła nas do przejścia na salę gimnastyczną. A prezentowaliśmy następujące kraje: dzieci oddziału przedszkolnego – Francja, klasa I – Chiny, Klasa II – Polska, Klasa III – Hiszpania, klasa IV – Ukraina, klasa V – Japonia, klasa VI – Meksyk, klasa VII – Niemcy, klasa VIII – Włochy.

Dla jurorów było nie lada wyzwaniem wyłonić zwycięzców, gdyż wszyscy prezentowali się znakomicie. Jury obradowało w składzie: Joanna Cieślar – przewodnicząca Rady Rodziców, Monika Chraścina- z-ca przewodniczącej Rady Rodziców, Alicja Matuszek- przedstawicielka firmy RM Gastro- producent urządzeń gastronomicznych, Marta Procner – emerytowany nauczyciel naszej szkoły, Alicja Pieszka – dyrektor szkoły, Elżbieta Szarzec – rodzic. Ostatecznie wygrana i nagrody pieniężne trafiły do oddziału przedszkolnego i klasy ósmej.

Potrawą dominującą w tym dniu był barszcz ukraiński, kiełbaski pieczone i lody.

Sponsorami byli:

Pan Leszek Woźniak, który ufundował lody.

Oscypki zostały podarowane przez pana Jana Martynka.

Upominki dla wszystkich uczestników rajdu w postaci magnesu na lodówkę sfinansowane zostały przez Radę Rodziców.

Dodatkowo uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki wykonane w ramach prowadzonego projektu przez firmę WOW design z Wisły. W tym dniu nastąpiło także otwarcie naszej przyszkolnej kuchni błotnej i piaskownicy. Prace nad nimi wykonali: pan Łukasz Pilch, pan Szymon Nowak, pan Maciej Zapała, pracownicy i uczniowie szkoły. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XXI Rajd Szkoły u Źródeł Wisły