XVII Przegląd Piosenki Ekologicznej

23 kwietnia, dzień po ogólnoświatowym Dniu Ziemi odbył się Przegląd Piosenki Ekologicznej, który w naszej szkole zorganizowany został już po raz siedemnasty. Nasze zaproszenie przyjęli uczniowie ze szkoły w Malince, Głębcach i Jaworniku, dzięki czemu program imprezy był bardzo bogaty i urozmaicony. Każda z grup, włączając w to także zespół gospodarzy, zaprezentowała po kilka utworów o tematyce ekologicznej. Piękne i głębokie słowa piosenek zwracały uwagę słuchaczy na aktualne problemy naszej planety, a także na możliwości ich rozwiązania. Niektóre piosenki podkreślały z kolei piękno otaczającej nas przyrody. Podobną tematykę podjęli także uczniowie z SP 2, którzy uczęszczają na zajęcia Szkolnego Klubu Ochrony Przyrody. W przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem Michaliny Szalbót zwrócili uwagę na drogę, jaką zmierzają współcześni ludzie i podali możliwości rozwiązania problemów trapiących naszą planetę. Każdy z nas jest odpowiedzialny za to, jak wygląda środwisko, w którym żyjemy i czasem wystarczy niewiele, by stało się ono czystsze i bardziej zadbane. Podczas przeglądu gościliśmy także panią Katarzynę Moś, która opowiedziała zebranym, na co zwrócić uwagę, jeśli rozważamy zakup lub przygarnięcie jakiegoś zwierzątka. Podczas pogadanki przedstawiła nam wiele bardzo konkretnych informacji o tym, jakie zwierzę wybrać i jak się nim opiekować. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Wisła oraz Szkołę Podstawową nr 2 i skorzystały ze wspólnego posiłku. Był to bardzo wartościowy czas spędzony w miłej atmosferze, gdzie w przyjemny sposób mogliśmy się nauczyć wielu ważnych dla nas samych i naszej planety prawd. Dziękujemy bardzo zespołom biorącym udział w naszym przeglądzie oraz nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występów: Agnieszce Pliszczyńskiej ze szkoły w Głębcach, Elżbiecie König ze szkoły w Malince, Szymonowi Staniszewskiemu ze szkoły w Jaworniku oraz Dominice Strzelec ze szkoły w Czarnem. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym przeglądzie za rok!

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

XVII Przegląd Piosenki Ekologicznej