Wycieczka klas 5 – 8 do Wyrchczadeczki

22 października w ramach współpracy z Nadleśnictwem Wisła uczniowie klas 5 – 8 pojechali wraz z wychowawcami do Stacji Terenowej Karpackiego Banku Genów w Jaworzynce Wyrchczadeczce. Po przybyciu na miejsce pani Aleksandra Młynarczyk opowiedziała uczniom o gospodarstwie szkółkarskim prowadzonym przy Stacji. Następnie naszą grupę przejął zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Wisła – pan Zenon Rzońca, który oprowadził nas po terenie Stacji i opowiedział wiele ciekawostek z zakresu zarządzania zasobami leśnymi i pozyskiwania drewna. Pod jego przewodnictwem zwiedziliśmy Muzeum Świerka oraz pomieszczenia banku genów, w których pozyskiwane są nasiona drzew iglastych. Następnie wszyscy udali się do miejsca, gdzie w wolierach hodowane są głuszce, które mogliśmy obejrzeć z bardzo bliska dzięki zamontowanym w pomieszczeniu oknom z lustrami weneckimi. Na koniec przyszedł czas na wspólne ognisko, które zostało zorganizowane przez naszych gospodarzy. W świetnie zaopatrzonej wiacie uczestnicy wycieczki upiekli sobie kiełbaski na grillu i mogli wygodnie spędzić czas przy wspólnym posiłku. Był to bardzo udany wyjazd, ponieważ uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o funkcjonowaniu Banku Genów, zobaczyli na żywo i z bardzo bliska niesłychanie rzadkie ptaki jakimi są głuszce, a także miło spędzili ze sobą czas na łonie przyrody, korzystając z przepięknej jesiennej pogody. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego w naszej szkole przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Szkoły Podstawowej nr 2 „Nad Białką” projektu „Sportem po oczach”, który jest już ósmym projektem prowadzonym w naszej szkole w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Wycieczka klas 5 – 8 do Wyrchczadeczki