Wycieczka do Krakowa klasy 7 i 8

Projekt: Poznaj Polskę

W ostatnim tygodniu nauki szkolnej, 20 i 21 czerwca 2022 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Wycieczka była bardzo atrakcyjna ponieważ koszty jej organizacji, takie jak przejazd, bilety wstępu, usługa przewodnicka, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników wyjazdu w 80% zostały pokryte ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki zabezpieczonych na ten cel w ramach Polskiego Ładu.

Wycieczka do Krakowa, byłej stolicy Polski, była świetną możliwością poznania historii naszego kraju, ważnych  miejsc oraz wyrabiania wrażliwości i szacunku dla tych, którzy tę historię tworzyli.

W ciągu tych dwóch dni oglądaliśmy i zwiedzaliśmy miasto królów, przechadzając się jego ulicami (m.in. Floriańską, Grodzką), przechodziliśmy obok Domu Długosza w promieniach słońca, które było z nami przez dwa dni – czasami nawet trochę uciążliwe, dlatego wyczekiwanym zwieńczeniem upalnego pierwszego dnia wycieczki była wizyta w Parku Wodnym.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy także Kopiec Kościuszki, Barbakan, Mury Miejskie, podziemia Krakowa,  Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Muzeum Fabryka Schindlera, Wawel – Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunta, Smoczą Jamę oraz Stare Miasto.  Atrakcjom i niespodziankom nie było końca i tak trochę zmęczeni, ale szczęśliwi oraz bogatsi w kolejne doświadczenia i wiedzę bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów.

Elżbieta Szajtauer

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Wycieczka do Krakowa klasy 7 i 8