Wrzesień z projektem mPotęga

Projekt „Po co nam ta matma?” finansowany ze środków Fundacji mBanku rozbudził wiele pozytywnych emocji. Już od początku września rozpoczęły się mini konkursy „matematyczne potyczki”, w których uczniowie w każdą środę na jednej z przerw zmagali się z matematycznymi zadaniami rywalizując między sobą. W ten sposób wyłoniliśmy Mistrza Września, którym został Hubert Gunia z klasy 5. Pełną parą ruszyły również zajęcia kółka matematycznego i zajęć technologicznych „FabLab”, na których uczniowie poznawali podstawy programowania, a także gry ćwiczące pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

30 września uczestniczyliśmy w naszym już 25 Rajdzie Szkoły u Źródeł Wisły. W tym roku został on połączony z podchodami matematycznymi. Na szlaku uczniowie każdej klasy w wyznaczonych miejscach, które sami musieli odnaleźć na mapach z narysowanym układem kartezjańskim, rozwiązywali matematyczne zagadki i wykonywali zadania wymagające sporo kreatywności.

Sylwia Śliwka

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Wrzesień z projektem mPotęga