Wizyta w Bibliotece Publicznej i muzeum

2 grudnia dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczyniami odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Śniegonia w Wiśle, gdzie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej pt. „Witaj w mym królestwie”. Dzięki temu, dzieci zapoznały się z magicznym miejscem jakim jest biblioteka. Zwiedziły także wypożyczalnię dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, pracownię komputerową oraz dział opracowań. Wszyscy byli oczarowani zgromadzonymi tam zbiorami, szczególnie książkami dla dzieci. Uczniowie zostali w bardzo profesjonalny sposób w zapoznani z działalnością biblioteki, budową książki oraz kulturą czytania. Pracownicy biblioteki zaprezentowali dzieciom księgozbiór dla najmłodszych z wybranymi pozycjami z działu popularno-naukowego, czasopisma dziecięce oraz atrakcyjne w swej formie książki: dźwiękowe, kontrastowe, obrazkowe i audiobooki. Spotkanie nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Wychowankowie SP2 mieli także okazję obejrzeć teatrzyk kamishibai. Spotkanie zachęciło dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki.
Tego samego uczniowie udali się także do Muzeum Beskidzkiego, gdzie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają tradycyjne „szkubaczki”. Dzieci skorzystały z warsztatów, a także poznały tradycję swoich przodków, słuchając góralskich przyśpiewek oraz opowieści “Jak to hańdownij bywało – o wilkach”.

Joanna Pilch

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Wizyta w Bibliotece Publicznej i muzeum