Wieczór kolęd 2016

Kolejny, tradycyjnie już od lat organizowany Ekumeniczny Wieczór Kolęd, który w tym roku odbył się 17 stycznia, rozpoczęli uczniowie, wykonując kolędę „Cudnie jak anielskie pienia”. Śpiewali uczniowie klasy I i IV, na dzwonkach grały: Marta Bagińska, Karolina Bączek, Anna Mosler, Aleksandra Procner i Karolina Szalbot, na skrzypcach Paulina Szarzec, a akompaniowała Dominika Cieślar. Następnie wystąpiły zaproszone chóry: Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego z Wisły pod kierunkiem pana Andrzeja Troszoka oraz Wyższobramski Chór Kameralny z Cieszyna pod kierunkiem pana Piotra Sikory. Tradycją stał się już występ chóru pracowników szkoły powoływanego zawsze przed Wieczorem Kolęd, który w tym roku zaśpiewał dwa utwory. W pięknych mikołajkowych czapeczkach wystąpił także zespół taneczny Xdance pod kierunkiem Pani Aleksandry Forias. Nie mogło również zabraknąć scenki regionalnej, która w tym roku nosiła tytuł „Pobaba przi suszeniu siana” i została napisana przez Elżbietę Rabięcny i Elżbietę Szajtauer. Wystąpili w niej uczniowie z klasy III i IV: Dawid Batko, Estera Bujok, Beniamin Cieślar, Diana Cieślar, Natalia Pilch, Hanna Pilch, Jakub Witucki i Oliwia Żegunia. Jak co roku do naszej szkoły z okazji Wieczoru Kolęd zawitali uczniowie oraz absolwenci, członkowie ich rodzin, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością uroczystość uświetnił burmistrz miasta Wisła pan Tomasz Bujok, który przybył wraz ze swoją z żoną; przewodniczący Rady Miasta – pan Janusz Podżorski oraz radna miasta – pani Alicja Pilch. Cała uroczystość przeplatana była wspólnym kolędowaniem, a zakończyła się poczęstunkiem dla wszystkich gości.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować członkom chórów: adwentystów i wyższobramskiego za wykonanie pieśni; pracownikom szkoły za stworzenie już chyba po raz czwarty chóru „Kolędowego”; panu Tadeuszowi Polokowi za akompaniament przy wspólnym kolędowaniu; rodzicom, którzy pod kierunkiem pani Danuty Cieślar zorganizowali tę uroczystość; uczniom, którzy poświęcili swój czas, by nauczyć się kwestii scenki regionalnej; nauczycielom, którzy prowadzili próby scenki regionalnej: paniom Marcie Procner, Alicji Pieszce i Elżbiecie Rabięcny; uczniom, którzy grali na instrumentach, śpiewali czy tańczyli pod kierunkiem pani Aleksandry Forias; wszystkim pracownikom szkoły, którzy pomogli przy dekoracjach i we wszelkich innych przygotowaniach; panu Romanowi Wisełce i jego pracownikom za przygotowanie poczęstunku; pani Joannie Pilch za prowadzenie całego programu oraz pani Sylwii Śliwce za wykonanie kalendarzy na 2016 r., które były upominkiem dla wszystkich gości. Osób, które przyczyniły się do tego, by Wieczór Kolęd w Wiśle Czarnem mógł się odbyć już po raz 23 jest wiele, a to nasuwa taką piękną refleksję, jak dużo potrafimy zdziałać razem, wspólnie i jakim ogromnym potencjałem dysponujemy. Wystarczy tylko połączyć swoje siły, zdolności, możliwości i marzenia, a potem już tylko cieszyć się owocami tej wspólnej pracy.

Elżbieta Szajtauer

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Wieczór kolęd 2016