Warsztaty ekologiczne

W piątek, 9 października uczniowie klasy 4 i 5 brali udział w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej na Jonidle, gdzie zorganizowane zostały warsztaty pod nazwą „Świat bez samochodów”. Pierwszą atrakcją był przejazd ciuchcią na miejsce. Następnie uczniowie wraz z wychowawczyniami zwiedzili teren wokół centrum, mieli także chwilę na to, aby poskakać na trampolinach. Później grupa została zaproszona do środka, gdzie uczniowie zwiedzili salę ekspozycyjną i dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o naszym regionie. Na koniec wzięli udział w warsztatach. Prowadząca opowiedziała uczniom o różnych rodzajach transportu, a następnie dzieci miały za zadanie wymienić zalety i wady różnych sposobów przemieszczania się. Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymali drożdżówki, a wychowawczynie piękne wrzosy.

To był bardzo miły wyjazd. Cieszymy się, że w Wiśle powstało takie piękne miejsce i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli korzystać z oferty Centrum.