Ukulele w Czarnem

Może kojarzyć się z zabawkową gitarą, ale to poważny instrument. O ukulele, w latach 90. na nowo przypomniał Israel Kamakawiwo’ole w piosence „Somewhere over the Rainbow”. Wtedy wielu chciało z kawałka sklejki wystrugać ukulele (tłum. skacząca pchełka) i zaśpiewać o tęczowych marzeniach.

Dzisiaj niczego nie trzeba strugać, bo w Wiśle Czarnem odbędą się warsztaty z nauki gry na tym instrumencie, w ramach których będzie możliwość wypożyczenia ukulele. Poznamy podstawowe chwyty, zagramy i zaśpiewamy pieśni, które znamy z dzieciństwa, jak i te, które przypominały, co znaczy duma z bycia Polakiem. Zapraszamy na warsztaty „Ukulele JAM SESSION w Czarnem”, które odbywają się od września do grudnia w świetlicy ogólnodostępnej C.Z.A.S. przy Szkole Podstawowej nr 2. Projekt został dofinansowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Więcej informacji na stronie https://pl-pl.facebook.com/sp2wisla/.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Ukulele w Czarnem