Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

Od 11.03-13.03.2018 dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem, tj. Makiku w składzie: Diana Cieślar, Beniamin Cieślar, Hania Pilch, Bartek Pilch, Jakub Witucki, Dawid Wisełka, Wiktoria Wisełka z klasy 5 oraz drużyna Gwiazdeczek z klasy 3 w składzie: Gabrysia Gunia, Wiktoria Madzia, Wiktoria Witucka, Klaudia Szalbot, Marysia Pilch, Martynka Pilch, Lidia Cieślar uczestniczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu.

Żeby maksymalnie wykorzystać czas, zaraz po zakwaterowaniu w hotelu Śląsk zwiedzaliśmy Muzeum Gier z poprzedniej epoki. Wszystkim, którzy pamiętają gry telewizyjne serdecznie polecam to miejsce. Jednak największą furorę zrobiła wystawa zwierząt egzotycznych. Pan dawał dzieciom węże na ręce, na ramiona. Połowa grupy chce mieć teraz węże w domu. W niedzielę wieczorem braliśmy udział w hucznym rozpoczęciu Olimpiady. Było głośno, wesoło i energetycznie.

Harmonogram kolejnych dni był bardzo napięty. Mieliśmy wyzwania drużynowe, czyli zadania, do których przygotowywaliśmy się już od grudnia (pod kierunkiem mgr Edyty Polok i mgr Anny Pilch) oraz wyzwanie na już, czyli tajne zadanie, na wykonanie którego mieliśmy około 5 minut. W tych dwóch dniach zwiedzaliśmy z przewodnikiem Hydropolis, a także Kolejkowo, Muzeum Bajkowych Figur Woskowych, Zoo ze wspaniałym oceanarium oraz wyskakaliśmy się w parku trampolin Jump Hall. Atrakcji nie brakowało.

W poniedziałkowy wieczór mieliśmy wyzwanie bliźniacze. Każda drużyna na olimpiadzie ma przydzieloną drużynę bliźniaczą w tej samej kategorii wiekowej. Dzieci wymieniły się upominkami, ale miały też do wykonania wspólne zadanie, na które przewidziano około 1 godziny. Jak się okazało podczas zakończenia Olimpiady, drużynie Makiku i ich bliźniakom Seven Great Ideas z Wrocławia to zadanie poszło najlepiej. Ich kreatywność i współpraca zostały nagrodzone. Zwycięzcy odbierali medale na scenie podczas zakończenia olimpiady. Długo nie zapomną radości i podekscytowania, które temu towarzyszyły. Wszyscy cieszymy się ich sukcesem.

To był wspaniały wyjazd pełen wrażeń i dobrych emocji.

Anna Pilch

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności