Sprzątanie Świata

W jesienną akcję Sprzątania Świata 2021 jak zwykle włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle Czarnem. Uczniowie klas 0-8 pod czujnym okiem wychowawców sprzątali swoją Małą Ojczyznę. Przedszkolaki uporządkowały podwórko szkolne, a starsi uczniowie zbierali śmieci pozostawione na pobliskich ścieżkach przez turystów, ale być może też przez siebie czy znajomych. Tylko w najbliższym otoczeniu szkoły i w okolicy w krótkim czasie zebraliśmy 6 worków śmieci.

Czas pandemii w ubiegłym roku nie pozwolił na zorganizowanie wspólnego sprzątania. Uczniowie robili to ze swoimi najbliższymi i porządkowali swoje posesje i teren koło nich. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy włączyć się w tę potrzebną akcję wspólnie razem jako szkolna społeczność. Bardzo cieszy również fakt, że dzieci widzą sens podejmowania tego typu działań i chętnie w nich uczestniczą. Za każdym razem zdumiewa ilość pozostawionych przez nas ludzi śmieci w miejscach, gdzie nie powinny się one znaleźć, a szczególnie dziwi pozostawianie ich w okolicy kosza na śmieci. Udział w akcji „Sprzątania świata” to też czas na rozmowy o ekologii i uświadomienie sobie, jak niekorzystnie wyrzucone przez nas śmieci wpływają na glebę, rośliny, zwierzęta i ludzi.

Elżbieta Rabięcny