Spotkanie z muzyką

W piątek, 29 kwietnia, o godz. 16.00 w naszej szkole odbył się popis uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Bielsku, filia w Wiśle Czarnem. Wystąpiło ośmioro uczniów grających na pianinie i keyboardzie: Beniamin Cieślar, Dominika Cieślar, Patrycja Heczko, Anna Mosler, Hanna Pilch, Maria Pilch, Wiktoria Witucka, Jakub Witucki oraz gościnnie Lidia Cieślar na gitarze. Każdy z grających przedstawił dwa utwory. Lekki stres towarzyszył zarówno grającym, jak też ich rodzicom a nawet nauczycielowi. W czasie tych kilku chwil mogliśmy nie tylko miło spędzić czas, ale także uzmysłowić sobie, jak wielką pracę należy włożyć w ćwiczenie, w powtarzanie tych nudnych czasami schematów rytmicznych i melodycznych, by z pojedynczych, niepewnych nutek stworzyć i przedstawić słuchaczom piękny utwór. Nikt, kto nie doświadczył takiego wysiłku, często wprawiającego nas w znużenie, zniecierpliwienie czy czasami nawet w rozpacz, nie zdaje sobie sprawy z jego wpływu na rozwijanie naszej muzykalności, cierpliwości i charakteru. Dlatego wszystkim wykonawcom gratulujemy postępów i życzymy dużo sił w pokonywaniu kolejnych, muzycznych zawiłości.

Elżbieta Szajtauer

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Spotkanie z muzyką