Projekt „Świat TechArt w Czarnem”

W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem została utworzona całoroczna świetlica ogólnodostępna z osobnym wejściem. Jako dobro wspólne całej czerniańskiej społeczności stanie się ona miejscem edukacji, spotkań towarzyskich, wykładów, warsztatów, prezentacji multimedialnych i wymiany doświadczeń.

W ramach promocji świetlicy Stowarzyszenie „Nad Białką” działające przy SP nr 2 w Wiśle Czarnem pozyskało dofinansowanie z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce na realizację projektu pod nazwą „Świat TechArt w Czarnem”. Jest on realizowany od sierpnia do stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 i obejmuje następujące działania:

  1. sierpień – warsztaty plastyczne (bibułkarstwo, makrama, filcowanie wełny, prace ze wstążeczką, technika sos peso) rozwijające nabyte wcześniej umiejętności oraz zapoznające społeczność z nowymi technikami plastycznymi.
  2. wrzesień – warsztaty FabLab: „Wytnij numer” – warsztaty z podstaw projektowania 3D i frezowania CNC polegające na poznaniu całego procesu tworzenia detali trójwymiarowych poprzez: poznanie programu do projektowania 3D, projektowanie, poznanie zasady działania maszyny CNC, obsługa maszyny, frezowanie (wycinanie w sklejce, wycinanie i rzeźbienie w drewnie bukowym), prace wykończeniowe takie jak szlifowanie i malowanie. Udział w pochodzie dożynkowym; wykorzystanie ozdób wykonanych na warsztatach, promocja działań podejmowanych w Czarnem.
  3. październik: otwarcie świetlicy środowiskowej, wystawa prac wykonanych w trakcie warsztatów, zdjęć z prowadzonego projektu, kiermasz prac. Warsztaty FabLab „Co w FABLAB-ie piszczy?” przedstawiające cały zakres możliwości świetlicy i pracowni FabLab poprzez drobne prace wykonywane na frezarce CNC, poznawanie tajników druku 3D, zagadnienia związane z elektroniką i robotyką.
  4. Koncert dla Przyjaciół; występy uczniów szkoły oraz uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy szkole.
  5. Systematyczne spotkania w pomieszczeniach świetlicy środowiskowej w miarę zapotrzebowania lokalnej społeczności.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszych działaniach!

16-duzy-baner

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Projekt „Świat TechArt w Czarnem”