Projekt Pój Haw

„PÓJ HAW – dzisio ArtReg na dziedzinie” – to kolejny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Szkoły Podstawowej nr 2 „Nad Białką” w świetlicy ogólnodostępnej C.Z.A.S (Czerniańskie Zaplecze Aktywności Społecznej), działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem. Został on dofinansowany z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

W ramach trwającego od sierpnia 2017 roku projektu do tej pory prowadzone były warsztaty plastyczne, podczas których poznaliśmy technikę embosingu, makramy, wykonywaliśmy prace z gliny i wypalaliśmy je w naszym piecu ceramicznym, uczyliśmy się haftu krzyżykowego oraz szycia. Poznawaliśmy techniki malarskie nie tylko w świetlicy, ale także w plenerze. W ramach projektu zakupiona została maszyna do szycia, na której mogą praktykować dorośli oraz starsi uczniowie. Nasi podopieczni uczyli się także tańców i pieśni ludowych. Od rozpoczęcia projektu mieszkańcy oraz uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu spotkaniach i imprezach. Ostatnim nabytkiem naszej świetlicy ogólnodostępnej przy szkole jest drukarka 3D do czekolady. Wierzymy, że zakup ten wzbogaci ofertę ciekawych zajęć dla naszej młodzieży. Obecnie przygotowywana jest wystawa prac oraz kiermasz, na które serdecznie zapraszamy w połowie grudnia.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Projekt Pój Haw