Prelekcja dietetyka

Kolejne wydarzenie w naszej szkole, w ramach projektu „Kuchenne rewelacje” #działajlokalnie #kuchennerewelacje to spotkanie z panią Miriam Cieślar – dietetykiem i specjalistą od żywienia i zdrowego stylu życia.

Pani Miriam przypomniała dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywny styl życia. Dobrze dobrany posiłek oraz ruch dostarcza organizmowi niezbędnych elementów do prawidłowego rozwoju i wzrostu. Każda aktywność fizyczna wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także ma ogromne znaczenie w procesie uczenia się. Sprzyja też dobremu samopoczuciu.

Po zakończeniu części teoretycznej każdy uczeń mógł spróbować przygotowanych wg przepisu Pani Miriam zdrowych przekąsek. Z gotowej masy bakaliowej oraz masy z kaszy jaglanej formowaliśmy kuleczki obtoczone w suchym mleku… – pyszności…

Dziękujemy pani Miriam Cieślar za poświęcony czas i przekazaną wiedzę!