Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

23 października szkolną bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście – nasi pierwszoklasiści. Przybyli w ważnym celu, aby wstąpić w poczet czytelników. W związku z tym, że podczas pasowania na uczniów stali się już pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, nie mogło się także obyć bez organizacji pasowania pierwszoklasistów na czytelników. Najpierw dzieci pochwaliły się umiejętnością czytania – każdy pierwszoklasista przeczytał fragment swojej ulubionej książki. Następnie dzieci zapoznały się w układem pomieszczeń w szkolnej bibliotece i poznały pojęcia czytelni i wypożyczalni. Zapoznały się także z zasadami zachowania w bibliotece i sposobem obchodzenia się z książkami. Później uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, dzięki czemu dowiedzieli się, co zrobić, gdy wypożyczona książka się zgubi. Na koniec dzieci dowiedziały się, jak przebiega proces wypożyczania książek. Każdy uczeń mógł od razu przećwiczyć go w praktyce i skorzystać z książek, które zostały przygotowane do wypożyczenia specjalnie dla uczniów, którzy dopiero uczą się czytać. Wszyscy z chęcią skorzystali z tej możliwości. Do każdej wypożyczonej książki uczniowie otrzymali zakładkę oraz kolorowy dzienniczek zachęcający do codziennego czytania. Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszaki zasilą grono aktywnych czytelników w naszej szkole.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników