Pasowanie pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

6 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pokazali, że potrafią pięknie śpiewać (nawet w języku angielskim), doskonale poradzili sobie z dodawaniem, układaniem wyrazów z sylab oraz z tańcem regionalnym. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani dyrektor Alicja Pieszka poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniła go w prawdziwego ucznia. Następnie wysłuchaliśmy życzeń koleżanek i kolegów z klasy 2 i otrzymaliśmy w prezencie wykonane przez nich piękne zakładki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli symboliczne tarcze szkolne z dedykacją. Wreszcie przyszedł czas na najbardziej oczekiwane prezenty czyli rożki obfitości od Rady Rodziców. Kolejny punktem był słodki poczęstunek przygotowany przez Mamy. Był to wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjaznego pobytu w murach naszej szkoły.

Wychowawczyni Małgorzata Pilch

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Pasowanie pierwszoklasistów