Pasowanie pierwszoklasistów

3 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem w obecności swoich starszych kolegów, pracowników szkoły oraz rodziców i innych członków rodzin zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Na początku pierwszaki zostały przywitane przez uczniów klasy drugiej okolicznymi wierszykami, którzy następnie wręczyli im ręcznie wykonane zakładki do książek oraz towarzyszyli w śpiewie piosenki „Pierwszaczek”. Później scena należała już do klasy pierwszej. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zatańczyli taniec Twist. Po występach pani dyrektor oficjalnie przyjęła dzieci do grona uczniów szkoły przez symboliczne dotknięcie dużym, pomarańczowym ołówkiem. Pierwszaki otrzymały dyplomy oraz rogi obfitości przygotowane przez radę rodziców. Była też okazja to zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do swojej Sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek w postaci babeczek i owoców. To październikowe dopołudnie minęło w miłej atmosferze.

Sylwia Cieślar

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Pasowanie pierwszoklasistów