Obchody Tygodnia Zdrowia w naszej szkole

Od 15 – 19 czerwca trwał w naszym mieście Tydzień Zdrowia. Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle Czarnem postanowiła się aktywnie przyłączyć do jego obchodów. Podczas tego tygodnia działo się w Czarnem niemało.
W klasach młodszych początkiem akcji było spotkanie z pielęgniarką szkolną. Film edukacyjny i pogadanka przedstawiły temat „Bezpieczne i czyste miejsca spędzania wolnego czasu” oraz pokazały jak organizm walczy z toksynami. Młodsze dzieci brały także udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez szkolny oddział PCK – „Prowadzę zdrowy tryb życia” oraz w konkursie na najciekawsze przebranie przypominające ulubiony owoc lub warzywo zorganizowanym przez Spółdzielnię Uczniowską. Dodatkowo podczas trwania Tygodnia Zdrowia nauczyciele kładli szczególny nacisk na aktywne spędzanie czasu. Uczniowie klasy I uczestniczyli w zabawach ruchowych na boisku i placu zabaw, klasa II udała się na wycieczkę na Czupel, a trzecioklasiści wybrali się na spacer po lesie z kijami nordic walking. W tym czasie zorganizowany został też całodniowy pobyt dla uczniów kl. I – III w Parku Dinozatorland, aby pokazać dzieciom, że w miejscach ciekawych i szczególnych można spędzać wesoło i aktywnie czas oraz zdobywać wiedzę. Atrakcyjnymi zajęciami okazał się także dzień, w którym dzieci samodzielnie zrobiły zdrowe i kolorowe kanapki oraz ten, w którym degustowaliśmy owocowe sałatki.
W klasach starszych także nie próżnowano. Oprócz zajęć w klasach (np. lekcja na temat walki z uzależnieniami, ilustrowanie przysłów angielskich o zdrowiu), uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyjściu na Cieńków, gdzie współzawodniczyli w turnieju dotyczącym zdrowego stylu życia. Uczniowie w grupach rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę w tym zakresie, wymyślali zdrowe całodzienne menu, propozycje ćwiczeń dla różnych grup wiekowych oraz rozgrzewkę zachęcającą rówieśników do ruchu. Wyjście poprzedziło wspólne przygotowanie zdrowych kanapek z pełnoziarnistego pieczywa i warzyw. Dodatkowo uczniowie klasy VI wybrali się do przychodni weterynaryjnej Wickowskich, gdzie wysłuchali prelekcji o chorobach odzwierzęcych.
W ramach obchodów Tygodnia Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się także wspólne gotowanie zdrowych potraw, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, SP nr 2 oraz stowarzyszenie „Nad Białką”. W warsztatach wzięli udział nauczyciele, rodzice, członkowie koła oraz stowarzyszenia. Gotowanie odbywało się pod kierunkiem pani Marii Pilch i zakończyło się wspólną degustacją.
Akcję należy zaliczyć do udanych, gdyż wszyscy jej uczestnicy przyjmowali wiedzę nie tylko w sposób teoretyczny ale i praktyczny. Dzieci nauczyły się, jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu, utrwaliły zdrowe nawyki żywieniowe oraz przypomniały sobie, jak istotne jest aktywne spędzanie czasu wolnego. Udział w akcji przyczynił się do zmiany nawyków żywieniowych oraz zachęcił wszystkich do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Obchody Tygodnia Zdrowia w naszej szkole