Międzyszkolny konkurs recytatorski

31 maja 2022 r. czterech uczniów reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Gwarowym Konkursie Recytatorskim „Tu sóm moji korzynie” w Pierśćcu.

Byli to: Hanna Pilch w kategorii przedszkola, która przedstawiła wiersz Pawła Szturca „Nad wodziczkó”, Marianna Pilch w kategorii klas I – III, która przedstawiła tekst „Na łónlajnie” wg Anety Hanus „Matka Polka Crayzolka” – zmiany zatwierdzone przez autorkę (fb.watch/cCR6K_Zc1R), Alicja Forias w kategorii klas IV – VI, która przedstawiła wiersz Władysławy Maryniok – Cieślarowej „Harmider na gróniu” oraz Wiktoria Witucka w kategorii klasy VII – VIII z wierszem Zuzanny Bujok „Dwie siostrzyce”.

Gratulujemy naszej Hani Pilch, która zdobyła II miejsce w kategorii dzieci przedszkolnych!

Była to XIV edycja tego konkursu. Organizowały go: Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak w Pierśćcu oraz Stowarzyszenie „Nasz Pierściec”. Patronatem honorowym imprezę objęli: Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. W tym roku w pracach jury uczestniczyli: Joanna Radwan – Kmiecik, Leszek Richter, Tomasz Sochacki. W konkursie brało udział 10 przedszkoli oraz 17 szkół.

Nasi uczniowie spędzili tam wspaniały czas, przedstawiając utwory twórców ludowych, słuchając innych wystąpień. Mogli skosztować z dań regionalnych oraz posłuchać jury, które podkreślało jak ważnym jest szacunek do swojej ziemi, tradycji, gwary. Dzieci zachęcano także do podtrzymywania tradycji i dbałości, by mowa naszych ojców nie poszła w zapomnienie.

Dziękujemy panu Burmistrzowi Tomaszowi Bujokowi za możliwość skorzystania z urzędowego busa, dzięki czemu wiślańscy uczniowie mogli sprawnie i bezpiecznie dostać się na konkurs oraz wrócić do Wisły.

Elżbieta Szajtauer

Hanna Pilch na konkursie recytatorskim w Pierśćcu
Hanna Pilch na konkursie recytatorskim w Pierśćcu

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Międzyszkolny konkurs recytatorski