Latosi Pogwarki w Białce

23 marca w w naszej szkole odbył się recytatorski konkurs gwarowy „Latosi Pogwarki w Białce”, organizowany już po raz osiemnasty przez bibliotekę szkolną. W tym roku do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas II – VI. W jury zasiadły: Wanda Przybylska – prezes Stowarzyszenia Grupa Twórców Wiślanie, Beata Mendrek – nauczyciel historii oraz Alicja Pieszka – nauczyciel języka polskiego i bibliotekarka z SP2. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jury udało się na naradę, a w tym czasie uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej śpiewali piosenki regionalne przy akompaniamencie dyrektor Elżbiety Szajtauer. Gdy przyszedł czas na ogłoszenie wyników, okazało się, że 1 miejsce zajęła Klaudia Szalbot z kl. III, która tym samym zdobyła puchar przechodni, 2 miejsce wywalczyła Lidia Cieślar z kl. III, a 3 – Natalia Pilch z kl. VI. Jury przyznało także trzy wyróżnienia: dla Elżbiety Kuś z kl. VI, Jonasza Cieślara z kl. III i Wiktorii Madzi z kl. III. Wszyscy biorący udział w konkursie odebrali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureaci konkursu oprócz dyplomów otrzymali także nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Wiśle oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle. Przewodnicząca jury – pani Wanda Przybylska przyznała także dwie nagrody specjalne (upominki od Grupy Twórców Wiślanie) – Klaudii Szalbot za całokształt oraz Ewelinie Ogrodnik za strój regionalny. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę podczas miejskiego konkursu gwarowego, który odbędzie się w kwietniu. Mamy nadzieję, że poradzą sobie na nim równie dobrze, jak podczas występów w szkole.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Latosi Pogwarki w Białce