Laboratoria Przyszłości w SP2

Projekt: Laboratoria przyszłości

logotyp laboratoria przyszłości

Tuż przed końcem 2021 roku nasza szkoła wzbogaciła się o nowe sprzęty zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki wsparciu finansowemu państwa w wysokości 30000 zł mogliśmy zakupić profesjonalny sprzęt do nagrywania (aparat cyfrowy, mikrofony, oświetlenie, statywy, gimbal) oraz hafciarkę cyfrową, przy użyciu której zaprojektowane w specjalnym programie grafiki mogą zostać przeniesione w formie haftu na dowolną tkaninę. Aby lepiej poznać możliwości hafciarki 22 grudnia odbyło się w naszej szkole szkolenie z jej obsługi, dzięki czemu już niebawem będziemy korzystać wraz z uczniami z pełni możliwości tego urządzenia. Natomiast sprzęt do nagrywania trafił do użytku od razu, ponieważ w dobie pandemii tradycyjne występy na żywo musieliśmy zastąpić występami przed kamerą, które następnie w formie filmów są udostępniane na naszym szkolnym kanale YouTube. Pierwszy film nagrany przy użyciu nowego sprzętu powstał z okazji Dnia Babci i Dziadka i można go obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=M72zqPyk9Vs Obsługą sprzętu zajęli się uczniowie klasy 8, którzy zostali przeszkoleni przez ks. Marka Michalika. To pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia tego typu produkcja. Niestety na razie nasze plany przerwała konieczność wprowadzenia nauczania zdalnego. Mamy jednak nadzieję, że po powrocie do szkoły po feriach uda nam się zrealizować wszystkie zaległe pomysły.

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Laboratoria Przyszłości w SP2