Konkurs biblioteczny “Odsłony Andersena”

“Odsłony Andersena” to międzyszkolny konkurs biblioteczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Wiśle Jaworniku i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wiśle Głębcach. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 18 marca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle, która objęła patronat nad konkursem. Uczniowie wszystkich wiślańskich szkół podstawowych rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych, a w każdej z nich, zadanie związane z poznaniem wybranej baśni Hansa Christiana Andersena było inne. Najmłodsi tworzyli wspólnie z rodzicami makiety, starsi zaprojektowali kukiełki, a uczniowie klas IV-VI stanęli przed zadaniem napisania Andersenowskich historii wiślańską gwarą. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że troje naszych uczniów zostało w tym konkursie nagrodzonych. Gabrysia Gunia z klasy I zdobyła trzecie miejsce za wykonaną makietę do baśni pt. “Calineczka”, Jakub Szarzec z kl. II zajął trzecie miejsce za wykonanie i opis kukiełki do baśni „Calineczka”, a Daniel Pilch z klasy IV zajął drugie miejsce za gwarowe streszczenie również baśni „Calineczka”. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Konkurs biblioteczny “Odsłony Andersena”