Jubileuszowy Rajd Szkoły u Źródeł Wisły

Kolejny Rajd u Źródeł Wisły za nami – wyjątkowy, bo jubileuszowy – trzydziesty.  Z tej okazji do Szkoły podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem zaproszono wielu gości. Obecnością zaszczycili nas Pan Tomasz Bujok Burmistrz Miasta Wisła, Pani Julia Troszok – pomysłodawczyni i wieloletni organizator pieszych Rajdów Szkoły u Źródeł Wisły, Pani Joanna Cieślar –  przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Monika Pilch – sekretarz Rady Rodziców, Pani Barbara Kędzior – Radna Miasta Wisła, Pan Piotr Dudzik  – zaprzyjaźniony z naszą Szkołą przedstawiciel Nadleśnictwa Wisła.  Przed oficjalnym podsumowaniem rajdu odwiedziła naszą szkołę również Pani Alicja Pilch – Radna Miasta Wisła, która przekazała wszystkim pozdrowienia i wyraziła swoje uznanie dla kultywowanej w naszej szkole tradycji rajdów pieszych.

Tegoroczny rajd odbył się 20 października i został połączony z działaniami w ramach prowadzonego od sierpnia projektu “Indiańska wioska”. To kolejny projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem w Programie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju  Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. W związku z tym tegoroczny rajd odbywał się w klimacie indiańskim – uczniowie mieli za zadanie wymyślić nazwę dla swojego plemienia, zaprezentować piosenkę, taniec lub wiersz, przygotować indiańskie atrybuty oraz proporczyk. Nasi podopieczni, i nie tylko, bawili się przy tym świetnie. 

Rajd rozpoczął się pieszymi wędrówkami wszystkich klas w wyznaczone i wcześniej zaplanowane trasy. Każda klasa miała ustalony inny przebieg trasy wędrówki, jednak meta została wyznaczona przy naszej szkole. Wszyscy musieli zdążyć na metę na 11:30. Tam czekało już pierwsze zadanie, czyli test wiedzy o Indianach, o bezpieczeństwie i o Wiśle. Konkurencję nadzorowała Julia Troszok wraz z Elżbietą Szajtauer. 

Po posiłku na świeżym powietrzu wszystkie klasy ustawiły się na boisku szkolnym, aby zaprezentować się przed jury składającym się z zaproszonych gości. Oceniane były takie elementy, jak strój związany z tematyką Indian, nazwa plemienia, okrzyk, proporczyk oraz piosenka, wiersz lub taniec. Po obradach jury okazało się, że najlepiej z wszystkich zadań wywiązała się klasa VII pod wodzą wychowawczyni Justyny Brańki. Zwycięska klasa zdobyła atrakcyjną nagrodę w postaci bonu na kwotę 300 zł ufundowaną przez Radę Rodziców. Dodatkowo jury wyróżniło najbardziej kolorową grupę przedszkolaków. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową plakietkę oraz słodkie co nieco od Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie całej imprezy. To był dzień pełen emocji i wrażeń.  Cieszymy się, że dopisała nam pogoda i pomimo niepewnego czasu rajd mógł się odbyć bez żadnych zakłóceń.

Zobacz także:

W celu kontaktu z sekretariatem wypełnij formularz:

Jubileuszowy Rajd Szkoły u Źródeł Wisły